Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament

In jos

Regulament Empty Regulament

Mesaj  gabri Sam Noi 22, 2008 4:15 pm

1.Regula de baza o constituie cuvantul 'Fair-play'. Jucatorii se angajeaza sa respecte programul de desfasurare al meciurilor, nu se vor accepta amanari decat in cazuri extreme.

2.Nu iesiti din joc pana nu se termina meciul!! Daca se dovedeste ca acest lucru s-a
facut intentionat meciul va fi pierdut cu 0-3 . Daca un meci s-a intrerupt intr-un anumit minut,
se va mai juca o partida dar exact cate minute au mai ramas pana la final, rezultatele se
vor aduna si acela va fi rezultatul final. Scorul final se considera cel din minutul 90.Nu se joaca prelungiri in caz de egalitate.

3.Nu este admis limbajul vulgar , in cazul nerespectarii regulamentului jucatorul va primi 1 avertizare,la 3 avertizari jucatorul va fi suspendat.

4.Inaintea unui meci, cei doi adversari vor discuta pe Yahoo Messenger toate detaliile
necesare. (Ora de disputare a meciului va fi stabilita din timp de catre cei doi jucatori si trebuie confirmata de ambi jucatori )

5.Setarile obligatorii oficiale ale competitiei sunt urmatoarele:

Daca exista vreo problema anunta-ti adminul!
Cand jucati inchide-ti programele :messenger,winamp,torrent,bitcomet etc.

Reguli privind comportamentul jucatorilor din Fifa Legend :

1.Pentru injuraturii aduse la adresa adversarului jucatorul va fi penalizat cu puncte in clasament (-1 pct ,-2 pct sau - 3 pct sau chiar mai mult depinde de gravitate si poate ajunge chiar pana la excluderea din camp )pentru ca am nevoie de jucatori cu bun simt si cu FAIR -PLAY , si in functie de injuraturile adresate si penalizare cu bani din bugetul echipei ...asta doar daca cel care a fost injurat aduce dovezi privind acest lucru !

2.Nu aveti voie sa repetati meciurile indiferent de rezultatele care au fost cele 2 prime meciuri conteaza !!Daca se afla ca au fost repetate unele meciuri ambii jucatori vor fi penalizati cu pcte in clasament si inclusiv ii vor fi luati bani din bugetul echipei !!

3.La 3 reclamatii privind tragerile de timp EXCESIVE intr-un meci acel jucator reclamat va fi scos din campionat !!